Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
12 postów 24 komentarze

panipisarz

panipisarz - Z wykształcenia polityk społeczny, z zawodu PR-owiec. Lubię koty, podróże i filozofować.

Złe czasy dla WOŚP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zakończyła się coroczna zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a polityczne echo huczy bez przerwy. Bilans zysków i przypuszczalnych strat wzbudza dalsze dyskusje. Czy skupiamy się na tym, na czym powinniśmy?

                 Pierwszym problemem jest w ogóle konieczność działania WOŚP. Wielki to wstyd dla kraju, że marnotrawi pieniądze na wiele spraw mniej ważnych niż zdrowie społeczeństwa. Czy jednak uratowanie jakiegoś dziecka przy pomocy państwowego sprzętu na miarę europejskiego kraju w XXI wieku to temat mający jakąś moc dla tych, którzy nami rządzą? Oni nie muszą korzystać z takiej promocji. Nic im nie zagraża, dopóki ludzie dają sobą skutecznie manipulować przy pomocy innych środków niż obiektywnie ważne. I co na to poradzić będąc w mniejszości tych, którym zależy?

W tajemniczy sposób duża część Polaków uaktywniła się politycznie przy okazji ostatnich wyborów. Nigdy dotąd nie czytałam i nie słyszałam tak wielu głosów samozwańczych specjalistów od wszystkiego, mających receptę dosłownie na wszystko. Ta fala zaangażowanych utrzymuje się cały czas. Żeby nie tracić kontroli nad własnym elektoratem i publiką, w wydaniu Wiadomości TVP prawdopodobnie usunięto posłowi PO serduszko WOŚP z kurtki. Naprawdę, trudno to skomentować, bo to nawet nie jest śmieszne. Wciąż nie mogę jednak uwierzyć, że ktoś ogląda ten program "informacyjny" w celu innym niż rozrywkowy.
 
Podobny obraz
 
 
             Burza wśród Polaków obu „sortów” działa jednak zdecydowanie na korzyść inicjatywy Owsiaka. Im bardziej PiS stara się zdyskredytować WOŚP, tym silniejszy, a wręcz ostentacyjny opór rodzi się w opozycji. Żałuję, że poparcie dla Orkiestry wzrasta w oparach wielu absurdów i na podstawie nieczystych pobudek. Niezbyt miło popatrzeć na „obrońców demokracji”, którzy chodzą z puszkami na złość politycznym przeciwnikom. Dlaczego nie robili tego w tak medialny sposób w ubiegłym roku? Bo hipokryzja to ich specjalność. Sprawa wygląda podobnie w przypadku krytyków WOŚP, którzy jednocześnie popierają instytucję Kościoła katolickiego. Mimo, że używane jako kolejne narzędzia manipulacji, zdjęcia księży wsiadających do luksusowych samochodów gorszą jeszcze mocniej niż protestujący głupcy.
 
To jednak nie koniec groteskowych pomysłów. Czysto złośliwa deklaracja jednej z najgłupszych posłanek (a niestety, uparcie pchającej się na szkło), że zgłosi Owsiaka do Pokojowego Nobla brzmi jak istna parodia, choć to wciąż lepsze niż przyznanie tej nagrody pionkowi Wałęsie czy prowadzącemu wojnę Obamie. Mimo wszystko, dzieje się jedna z nielicznych sytuacji, gdy ta nędzna opozycja na coś się przydała.
 
                Cała kwestia związana z działalnością charytatywną jest wyjątkowo delikatna. Jerzy Owsiak budzi kontrowersje, być może nawet słusznie. Jednak powiem szczerze – nie chcę zgłębiać tematu. Nie jestem w stanie zgodzić się z tym, że „tyle pomaga, więc to nic, że sobie weźmie trochę pieniędzy”. Jeśli chce wziąć pieniądze, to powinien robić to jawnie. Ja nie mam zbyt wiele przeciwko, bo należy mu się milion razy bardziej niż np. osobom, które pobierają państwowe pensje, a jednocześnie nie robią dla nas praktycznie nic. Z drugiej strony, dopuszczam możliwość, że zarzuty przeciwko Owsiakowi mogą być wyolbrzymione. Nie wiem. I nie chcę wiedzieć, bo sumienie nie pozwala mi na krytykę człowieka, który ratuje ludziom zdrowie i życie. Czyli to, co nie liczy się dla tych, czy innych rządzących.
 
                Może WOŚP jest zamieszana w przekręty finansowe. Absolutnie możliwe. Jakkolwiek, w Polsce jest całe mnóstwo przekrętów do posprzątania zanim będzie można się zająć tymi, którzy tak wiele dają. Zajmijmy się najpierw marnotrawstwem pieniędzy, na które zrzucają się pracujący Polacy tworząc „budżet państwa”. Ukróćmy samowolkę katolickich księży, którzy czerpią korzyści z naiwności innych. Przestańmy głosować na szkodzących nam ludzi. A potem może wszystko się ułoży.

 

KOMENTARZE

 • *5
  Witam na Neonie !
  ...Mam nadzieje że będzie Pani regularnie publikować tutaj posty ze swojego bloga !
  Ostrze Pani pióra; styl i erudycja wzbudzają we mnie przyjemne uczucia w sferze "estetyki umysłowej" :)
  Życzę ...jak najowocniejszego zastosowania w praktyce, sentencji zamieszczonej pod jednym z Pani artykułów ;)

  "Zdaniem Arystotelesa, nie każdy jest zdolny do jasnego rozumowania na dowolny temat. Sztuka perswazji potrzebna jest do przekazania prawdy osobom mniej lotnym w taki sposób, by mogły dojść do właściwych wniosków."

  Co do samej notki, to w temacie Owsiakowych przekrętów, chciałbym podzielić się ciekawym lilnkiem - co prawda sprzed roku, ale jakże aktualnym i porządkujących fakty n/t zainteresowanego, jego fundacji i spółek z nią powiązanych.

  https://www.youtube.com/watch?v=vNKqYecaU2s

  Pozdrawiam
 • @
  Cyt://Burza wśród Polaków obu „sortów”//

  Żydowskie dzielenie Polaków (i innych nacji) na "sorty" i przywoływanie Goebbelsa to jak strzelanie sobie w stopkę.

  To Hitler i Goebbels zjednoczyli naród bez pośredników a'la Owsiak.

  Organizacja Winterhilfswerk (WHW) działała od 1933 do 1945 roku. "Pomoc Zimowa" była później organizowana również we Francji pod nazwą Secours d'Hiver, w Holandii pod nazwą Winterhulp. Tzw "brzęcząca puszka" do której młodzi Niemcy zbierali datki była w okresie od Października do Marca, wszechobecna i natarczywie głośna. W "Dzień Solidarności Narodowej" kwestowali oficjele wśród nich Hermann Göring. Potrzebujący mogli w biurach powiatowych organizacji WHW składać wnioski gdzie otrzymywali bony na zakup węgla i ziemniaków oraz innego mienia. Gotówka nie była przewidziana. W zimie 1936 roku na wsparcie uzasadnione rodzina z trójką dzieci otrzymywała do trzynastu bonów paliwowych, ziemniaki, bony żywnościowe o wartości 30 Reichsmark, pięć kuponów na odzież i żywność, a trzy paczki na Boże Narodzenie, Wielkanoc i 30 stycznia (w rocznicę przejęcia władzy).
  W 1937/38 wpłynęły darowizny o łącznej wartości około 420 mln Reichsmarks, około 70% z tej sumy zostało rozdysponowane bezpośrednio do 8.931.456 osób potrzebujących, a 30% było za pośrednictwem (NSV) - Nationalsozialistische Volkswohlfahrt.
  Darowizny w latach:
  1933/34: 358,1 Millionen RM
  1934/35: 367,4
  1935/36: 364,5
  1936/37: 415,2
  1937/38: 419,0
  1938/39: 566,0
  1939/40: 680,1
  1940/41: 916,2
  1942/43: 1595,0

  "Pomoc Zimowa" przynosiła średnio 400 000 000 Reichsmarks - to prawie $200 000 000 po oficjalnym kursie [a dziś -->]. www.dollartimes.com/inflation/inflation.php
 • DOBRY TEKST O WOŚP>>>ALE COŚ DODAM
  Ja też zarządzam fundacją SŁAWPOL , organizacją pozarządową działającą non-profit i u nas nikt nie ma etatu a pomagamy bezrobotnym i ubogim już 11 lat.Mamy oddziały w całej Polsce i uczymy jak założyć własną firmę i organizujemy nieodpłatne szkolenia dla bezrobotnych zmieniające ich zawód.Robiliśmy też Zbiórkę Publiczną na kolonie i zimowiska dla dzieci z rodzin ubogich , ale nikt nam TVP 2 , Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia nie dał!?DLACZEGO firmy państwowe i Prezydenci miast robią połowę roboty za WOŚP.!?

  Zapraszam panią do współpracy z fundacją SŁAWPOL, gdzie działa Pomorska TELEWIZJA NARODOWA

  www.fundacja-slawpol.eu
  Prezydent
  Sławomir Ziembiński
 • @Arjanek 07:59:15
  Ciekawy komentarz. Mareriał na oddzielną notkę.

  Brzydko jednak pachnie porównanie WOŚP do Winterhilfswerk. Nie wiem, czy to był efekt zamierzony, ale w takim razie można by wrzucić do jednego wora inne tym podobne akcje, jak Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom(Caritas) czy Pomóż dzieciom przetrwać zimę itp.

  Bądźmy ostrożni w przywoływaniu nieadekwatnych porównań.

  Swoją drogą, czy dezawuując akcję Owsiaka, czy obecna formacja władzy nie boi się wizerunkowej konkurencji dla rodzimego Winterhilfswerk w postaci 500+?
 • @Arjanek 07:59:15
  Przywołanie pojęcia "sortu" miało tu na celu parafrazę dość słynnych (bo drukowanych nawet na koszulkach) słów posła Kaczyńskiego, natomiast Nagroda Złotego Goebbelsa jest znana w kręgach internetowych jako oznaczenie propagandy tak niesmacznej, że aż zabawnej. Ot, tak gwoli doprecyzowania tego na poważnie.

  Poza tym dziękuję za ciekawe informacje, choć podobnie jak powyższy komentujący, nie do końca zgadzam się z takim porównaniem.
 • @Paulus.Aquarius 07:46:31
  Witam i bardzo dziękuję za miłe słowa! Publikować oczywiście będę. Przekaz płynący z przytoczonego cytatu wymusza reakcję dostępnymi środkami, czyli w moim przypadku "ostrym piórem" :)
  Odnośnie filmu i całości podejrzeń wobec Owsiaka - niestety, wysoce prawdopodobne, że tkwi w tym prawda. W obliczu tego, co dzieje się od dłuższego czasu w Polsce, niewiele mnie już dziwi.
  WOŚP jest jednym z nielicznych tematów leżących na zbyt miękkim gruncie, bym mogła się spełniać na polu sarkazmu. Nie czuję jednak potrzeby zaciekłej obrony Orkiestry, bo robota właściwie robi się sama - rękami (a raczej ustami i tweetami) opozycji i sympatyków. Z tym towarzystwem w ogóle nie chcę mieć nic wspólnego... To, czego się trzymam, to niesiona pomoc, czyli jedyny aspekt, którego komentowanie jest zgodne z moim nieczęsto aktywnym sumieniem.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @autor-OWSIAK JEST OSOBA O WYJATKWO DUZEJ SZKODLIWOSCI SPOLECZNEJ WRECZ PRZEDSTAWICELEM PRZESTEPCZEGO SYNDYKATU
  Autorka z duza ostroznscia i dystansem do jednznacznych ocen opisuje preceder Owsiaka mysle ze wduzej czesci wynika to z braku wiedzy czym jest wspolczesna medydcyna akademicka. Dzialalnosc Owsika wpisuje sie w korporacyjny model medycyny w ktorym choroby wylowywane sa w sposob planowy w oparciu o najnowsze zdobycze wiedzy z zakresu wiedzy o czlowieku [glownie biochemi np patrz - Glen Olsen Kampanie farmaceuyczne nie chca byscie byli zdrowi]] To co robi Owsiak to umocnianie w spoleczenstwie falszywych przekonan i wyobrazen na temat zdrowia czlowieka tym samym staje sie on odpowieszialny za miliony przedwczesnych zgonow i zachorowan bedacych konsekwencja umacniania obecnego status xwo w medycynie ,kruko mowiec jest przestepca. Gdyby w tym kraju byla suwerena wladza to Owsiak powinien stanac przed sadem o wspoludzial w kryminalnym procedeze wylowywania chorob i czerpania kozysci z tego faktu tak jak spora czesc profesoroow medycyny lansujacych klamliwe teorie medyczne majace na celu utzymanie spoleczenstwaw stanie przewleklej chorobyi tym samym zaleznosci od CIAGLEGO przyjmowania lekow[ falszwe teorie dotycza chorob serca i naczyn krwionosnych [ patrz ,,prawdziwa przyczyna chorob serca ] cukrzycy,chorob tarczycy raka ,autyzmu[szczepionki] i wielu innych] Rozwoj technokratycznej medycyny to kradziez spolecznych pieniedzy to ciezkie uposledzemie
  umyslowe w tym wypadku osobikow lansujacych technokratyczna medycyne . Pozytwnie oceniac Owsiaka moga tylk osoby o znikomej wiedzy na temat zdrowia lub osoby przjmujace postawe milczenia z racji niebotycznych zyskow czerpanych z narzuconego spoleczenstwu modelu,,medycyny,, A TERAZ StALISMY SIE SKU-WYSYNAMI,, Te slowa wypowiedziane przez Openchajmera w zwiazku z budowa bomby atomowej tycza kazdego kto popiera wiele obszarow medycyny akademickiej opartej o celowe przemyslane klamstwo [dzialanie z premedytcja] Patrz ,,Naczelny Lancet,, na robert brzoza .pl[80 procent badan naukowych jest celowo faalszowanych].Jesli dobre intencje przyswiecaja autorce tego wpisu polece dobre dzialanie ktore moze cos zmienic i tym samym w niebyt spuscic takch dobroczyncow jak owsiak. niech szanowna autorka propaguje prace DR JERZEGO JASKWSKIEGO . na wielu stronach i forach poniewarz to co on mowi wynika z darzenia do prawdy . A te prace niec zacznie od artykuly,,JAK MEDYCYNA ROCKEFELEROWSKA NISZCZY ZDROWIE CZLOWIEKA ,, Owsiakiem nie warto sie zajmowac gdy ludzie [i on sam] poznaja prawde o klamstwach medycyny sami porzuca takie watpliwe autorytety ktore prowadza ich donikad........ [film ,,choroby na sprzedarz,, ,,sladowe ilosci,, Smiertelny zastrzyk prawdziwa historia szczepien-skoro owsiak z taka troska dba o zdrowie spoleczne daczego milczy w tych kwestiach niech sobie kazdy odpowie.......]
 • @jan 15:04:21
  Dziękuję za wskazówki odnośnie kierunków poszukiwań prawdy na temat zdrowia, które uważam jednak za nieco przesadne. W kwestiach, na temat których nie mogę poznać całkowitej i potwierdzonej prawdy, przyjmuję za wyznacznik korzyści finansowe. Gorsze zdrowie ludności jest na rękę producentom leków i usług medycznych - to logiczne. Uważam natomiast, że społeczeństwo powinno mieć swój rozum i dbać o swoje zdrowie korzystając z dostępnych środków. W dobie niemal nieograniczonego dostępu do informacji możemy ograniczać zagrożenie i szkodliwe skutki postępu globalnego, takiego jak choroby cywilizacyjne, które pan wymienił. Nie sądzę, żeby Owsiak był winny naiwności lub lenistwu osób, które nie dbają o własne zdrowie w granicach możliwości. To indywidualna kwestia, czy wybieramy np. wartościowe produkty spożywcze, czy podchodzimy do tego bezrefleksyjnie, a za późniejsze konsekwencje obwiniamy kogoś innego.
  A na tak zaplanowaną akcję szkodzenia ludziom, którą pan opisał, nie możemy odpowiedzieć inaczej, jak poprzez własny wybór autorytetów i postępowanie zgodne z nimi.

  To tyle, jeśli chodzi o teorię. Życie jednak często poza nią wykracza. Czy doświadczył pan kiedyś ciężkiej lub przewlekłej choroby, która wymagała/wymaga specjalistycznego leczenia? Proszę sobie wyobrazić, że jedynym ratunkiem dla pana jest sprzęt, którym polska służba zdrowia powinna dysponować, ale tak nie jest. Czy zadecyduje pan wówczas umrzeć, ponieważ uważa pan Owsiaka za przestępcę, a jego działalność na szkodliwą? Czy np. mając kilkuletnie dziecko z cukrzycą, które może żyć i rozwijać się normalnie dzięki pompie insulinowej ufundowanej przez WOŚP, odmówiłby pan mu tej szansy? Stąd właśnie mój dystans i ostrożne oceny - wyżej cenię sobie ratowanie życia i poprawę jego jakości niż potrzebę skupienia na potknięciach Owsiaka, które rzeczywiście są, ale wywołują mniej szkodliwe skutki dla zwykłego człowieka. Mówię tu oczywiście o czerpaniu korzyści finansowych w nielegalny sposób, bo uczestnictwo Owsiaka w procederze wywoływania chorób to jednak pewien poziom abstrakcji.

  Z niedoinformowaniem, niskim poziomem edukacji czy świadomości wśród ludzi możemy walczyć, nawet samodzielnie, jako przykład dla innych. Z chorobami niekoniecznie. Dlatego też trudno mi zrozumieć tak jednostronne opinie, jak wyrażona przez pana.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @ autor- STWIERDZENIE ZE MEDYCYNA AKADEMICKA STALA SIE PRZESTEPCZYM SYNDYKATEM NIE JEST ,,PEWNYM POZIMEM ABSTRAKC autorzeJI
  Idealna stanem zeczy dla producentow pomp insulinowch byla by sytuacja w ktorej przytoczone przez pania pompy insuilnowe mialby kazdy obywatel od urodzenia az do smerci wtedy biznes by sie krecil i dystrybutozy wszelkiej masci byli by wrecz ,,dobroczyńcami ludzkosci ,, Mozna by to osiagnac np wstrzykujac noworodkowi substacje ktora wywola w tym wypadku cukrzyce . Wiele wskazuje ze tak sie juz dzieje w odniesieniu do wielu grup chorob. Poprzez scisle powiazania decyzyjne i wlasnosciowe miedzy korporacjami zywieniowymi i rolnymi a medycyna a idac dalej w powiazaniach z politykami ktorzy sa tak naprawde w sporej wiekszosci ich przedstawicielami dochdzi do sytuacji zmowy milczenia co do przyczyn plagi chorob.Wlasnie to MILCZENIE jest znaka wspuludzialu w czerpaniu zyskow jest przestepczym procederem. Nie chodzi o to ze zla jest technika medyczna bo zecza oczywista jest ze pewna ilosc chorob wystepowac bedzie zawsze. Chodzi o to ze kieunek jaki obrala medycyna w ktorej celowo wywoje sie skale zachorowan nie wspolmierna do okresow poprzedch [w czasach , ,,zlej komuny,, raka i cukrzycy bylo kilka razy mniej] prz milczacej akceptacji autorytetow i dystybutorow medycny techniczne nazywam zmowa miczenia i Owsiak jest jednym z elementow tej zmowy milczenia,. Skala ,, koniecznosci,,nascania medycyny uzadzeniami tecnicznymi jest wasnie patologia w ktorej Owsiak ,,ofiarnie,,uczstniczy milczac jednoczesne jak zaklety dlaczego jest tyle chorob ,i bardzo sie pani myli co do mozliwosci indywdualnego przeciwdzialania jednostki zyjacej w okreslonej przestrzeni spolecznej czy tez prawnej .B co pani zrobi jesli prawo wymusza np przyjecie szczepionki a w niej sa np wirusy raka[np SV40] art zAMORDOWANI LEKARZE ODKRYLI POWODUJACY RAKA ENZYM DODAWANY DO WSZYSTKICH SZCZEPIONEK] . To jest POWIAZANY SYSTEM MILCZENIA i WSPIERANIA. Datego odowiedzialnosc spada na wszystkch ktorzy w tym uczestnicza a tym bardziej dodakowo czerpia kozysci Owsiiak rowniez i to w wiekszym stopniu poniewaz medialnie dciera z medycznym klamstwem do milionow ludzi ktorzy przjmuja za fakt korporacyjne klamstwo ze rozwiazanem jest jeszcze wieksze nasycenie sprzetem technicznym .tymczasem jest to klamstwo patrz Jerzy Zieba]
 • @jan 19:20:14
  Odnośnie rzekomego błędu na temat możliwości indywidualnego przeciwdziałania jednostki - nie, nie pomyliłam się. Mam tutaj na myśli możliwości, jakie daje nam np. internet czy książki i zawarte w nich zasoby wiedzy. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, jak poprawić swoje zdrowie i zapobiegać konieczności leczenia na łasce "przestępczego syndykatu". Posiadamy mózgi, z których możemy zrobić użytek i dokonywać właściwych wyborów tam, gdzie mamy do tego pole.

  Podstawowym pytaniem jest tutaj, czy akceptuje pan sytuację, gdy to chore dziecko (przyjmijmy, że nikt nie wstrzyknął mu żadnej substancji wywołującej chorobę, jakkolwiek to brzmi) nie otrzymuje pomocy w postaci skorzystania ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP z powodów ideologicznych.

  Dziwię się, że uważając się za osobę o szerokiej wiedzy nie dostrzega pan przyczyn chorób cywilizacyjnych, które się obecnie rozprzestrzeniają, uzasadniając swoją teorię mniejszą liczbą tych chorób za komuny.

  Zapytam więc, co pana zdaniem należy teraz zrobić z chorymi ludźmi, zarówno w Polsce, jak i na świecie? Ze wszystkimi cierpiącymi na choroby wymagające lekarstw czy sprzętu?
 • Myślę ze Jurek ma duże szanse na nobla !
  Wystarczy że udowodni, że przez parę lat donosił na kumpli za pieniądze ... furtka jest szeroko otwarta przez jednego z poprzednich "noblistów"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31