Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
12 postów 24 komentarze

panipisarz

panipisarz - Z wykształcenia polityk społeczny, z zawodu PR-owiec. Lubię koty, podróże i filozofować.

5 absurdów minionego tygodnia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oto kolejne blogowe (a pierwsze tutaj) zestawienie groteskowych wydarzeń mających miejsce ostatnio.

      1. Polskie obozy koncentracyjne
Czyli ciąg dalszy antypolskiej propagandy w wykonaniu pracowników Newsweeka. Według tego serwisu, na miejscu jest używanie sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.
Warunki w polskich obozach nie odbiegały od tych panujących w obozach prowadzonych przez nazistów. Głód, choroby, katorżnicza praca, terror. (…)
Nadal nie rozumiem, dlaczego polscy autorzy artykułów (bo dziennikarzami nie są) tak chętnie rozprzestrzeniają informacje o winie Polaków za wszystko, co tylko przyjdzie im do głowy. Kiedy prezydent Andrzej Du*a stwierdził publicznie, że w Polsce źle się dzieje, został skrytykowany za szkalowanie własnego kraju. Kiedy ktoś pisze słowa stawiające Polskę na równi z nazistami, to już pełnoprawna opozycja.

 


 
 2. Aktorzy przeciwko niszczeniu Polski przez PiS
Przykro patrzeć, jak niektóre osoby publiczne cieszące się dość dobrą opinią na temat ich talentu i osobowości pokazują swoje żenujące oblicze. Na początku tego miesiąca ukazał się, jakżeby inaczej, papierowy Newsweek z Cielecką, Ostaszewską, Stuhrem i Poniedziałkiem na okładce. Co im się nie podoba w Polsce? Oczywiście zniewolenie, brak demokracji, autorytaryzm… Całkowita racja – przecież PiS wybrał się sam, ustanawiając rządy totalne i przy okazji niemal zabijając uczciwie protestującego KODziarza. Jakkolwiek, słowa pani Cieleckiej przekraczają normę dobrego smaku nawet, gdy poziom obniżymy do minimum.
 
 
 3. Misiewicze w natarciu
Najczęściej powstrzymuję się od oceny człowieka po twarzy. Jednak patrząc na tę twarz, trudno zmienić punkt widzenia. Jakim cudem taki arogancki gówniarz zostaje rzecznikiem MON? Jakim cudem podejrzenia o zatrudnienie na tle nepotycznym rozpływają się w powietrzu, a po paru miesiącach delikwent jedzie na imprezę do Białegostoku i ośmiesza urząd, jaki sprawuje? Dobrze byłoby, gdyby sprawa w końcu wjechała na właściwe tory. Biorąc pod uwagę poziom normalności w Polsce, raczej nie ma na co liczyć.


 
4. Afera podsłuchowa – nowe doniesienia
„Akta afery taśmowej dostałem od obecnego szefa telewizji, Jacka Kurskiego” – powiedział Zbigniew Stonoga. To bardzo ciekawa sprawa, jak przed zamykanymi oczami narodu rozgrywają się nieprawdopodobne historie. Akurat ta mnie zbytnio nie dziwi, ale chodzi o całokształt układów rządzących tym krajem. Kupno-sprzedaż to chyba transakcja zawierana najczęściej wśród polskich „elit” politycznych. Przypadek Stonogi to jednak totalna zagadka, którą warto byłoby poznać. Działa przeważnie w dobrej sprawie, a zwłaszcza tropiąc przestępstwa organów publicznych tam, gdzie przeciętny Polak nie zagląda, bo media nie podsuwają mu tego pod nos – w sektorze „sprawiedliwości” czy w służbach mundurowych. Ujawnienie afery taśmowej oraz innych antypolskich afer powinno być nagradzane jakimś prawdziwym orderem, ale nie takim, jaki nadaje sobie rządzące towarzystwo wzajemnej adoracji – obecne, czy poprzednie, różnicy nie ma. Szkoda, że w Polsce wciąż panuje tradycja podobna do tej na poniższym obrazku.


 
5. Gwałt transmitowany na facebooku
Kolejna porcja atrakcji w bliskowschodniej kolonii zwanej dawniej Szwecją. Kilku wzbogacających kulturowo, pełnoprawnych obywateli Europy prawdopodobnie udostępniło na żywo swoją powszednią rozrywkę, czyli gwałt. Dlaczego prawdopodobnie? Póki co, serwisy informacyjne udzielają ostrożnych odpowiedzi. Dobrze, że przestępcy zostali przynajmniej aresztowani. Znając wyrozumiałość czasów obecnych, najgorsze, co może ich spotkać to gustownie urządzony pokoik z telewizorem i Playstation, a także z możliwością oficjalnego narzekania na złe warunki. 

Pozdrawiam.
 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31